Krajský přebor s našimi nejmladšími plavci

Pojďte se s námi podívat na závody! Nebojte, nikam nemusíte 😉 Stačí se jen začíst a Krajský přebor žactva si tak prožijete jako byste tam byli s námi!

V deštivém sobotním dopoledni (11. 05. 2019) se sešly naše nejmladší naděje před branami bazénu Eden. Ema, Hari, Uma, Lara Isabella, Hugo, Viktorie a Tereza přišli bojovat v jarním krajském přeboru nejmladšího žactva. Pro některé to byly úplně první závody v jejich plavecké kariéře (a pevně doufáme, že nebyly poslední). Na všech plavcích byla vidět zdravá nervozita. Jelikož jsme nikdy v bazénu Eden neplavali, někteří rodiče dostali skvělý nápad navštívit bazén ještě před samotnými závody. Děti tak věděly, v jakém prostředí budou plavat, prošly si šatny na převlíkání a prozkoumaly bazén. Podle mého názoru to byl hezký krok pro zmírnění nervozity a panikaření před závodem.

Po řečení posledních informací pro rodiče, jsme se společně s hlavní trenérkou Gabrielou a všemi závodníky přesunuli do šaten a následovně na bazén. Pořádná rozcvička neodmyslitelně patří k úspěchu na samotných závodech, proto jsme ji nepodcenili. My jsme se protáhli na suchu, zahřáli ve vodě a zopakovali startovní skoky a obrátky. Následovalo rychlé převlíknutí do suchých plavek a oddílové soupravy a čekalo se na start prvního z našeho týmu.

Jako první odstartovala Uma v disciplíně znak na vzdálenost 50 metrů a dohmátla v čase 1:05,38, který je v této době její nejlepší. Stejně se jí dařilo i pro disciplíně 50 metrů volný způsob, kdy zaplavala svůj nejrychlejší čas 0:59,85.

Uma nebyla jediná, kdo plaval tyto delší vzdálenosti. Stejně jako ona i Tereza plavala jen 50metrové tratě. Znovu jsme mohli sledovat její nejrychlejší časy. 50metrů znak za 1:03,05, 50metrů prsa za 1:15,37 a velká pochvala v poslední těžké disciplíně 50metrů motýlek, kde si vylepšila svůj dosavadní čas o 20 sekund (1:09,06)! A jako nejmladší, pouze sedmileté závodnici, která si troufla v tomto věku již na 50m motýlek získala apluas celého bazénu 😉 !!!

Nejen Uma, ale i její bratr Hari bojoval o nejlepší časy. Obsadil totiž nádherné první místo na 25metrové trati, kde kraulem zaplaval čas 0:25,43, stejně tak se mu dařilo i dál. Při prsové rozplavbě dohmátl druhý s časem 0:38,79 a v poslední individuální disciplíně, kde si zaplaval znak, mu výsledný čas přinesl další zlatou medaili (čas 0:28,72)! Velká gratulace!

Poslední ze zkušených závodnic představím Viktorii, která plavala 25metrové tratě v disciplínách volný způsob, prsa a znak. Ve všech disciplínách předvedla velké zlepšení VZ (0:25,79, tento čas vedl ke krásnému druhému místu), Z (0:28,72), ale je vidět, že plavecký způsob prsa je její nejoblíbenější, protože v něm se zlepšila o celých 16s (0:31,48) a právem obsadila druhé místo!

Nesmíme však zapomenout na naše závodní nováčky, které velice obdivujeme, jak se s prvními závody statečně poprali a patří jim náš velký respekt. Ema statečně uplavala všechny 25metrové tratě v osobních rekordech. Volný způsob časem 0:29,69 vylepšila o 17 sekund, prsa dohmatem v čase 0:38,80 vylepšila o 18 sekund a své zlepšení vyšperkovala ve znakové disciplíně, kde dohmatem 0:26,51 vylepšila svůj dosavadní čas o neuvěřitelných 30 sekund!

Jako jediný chlap začátečník nastoupil do závodů Hugo. Toho chceme velmi pochválit, protože překonal sám sebe už jen tím, že do závodu nastoupil. Plaval 25metrové tratě, které zvládnul bravurně. Ve všech startech získal medaili. Znakem si časem 0:32,00 vyplaval třetí místo, druhé místo obsadil ve volném způsobu časem 0:26,56 a nejlepší umístění, tedy první místo, mu přinesla prsové disciplína, kde dohmátl v čase 0:30,54! Znovu velká gratulace!

A jako poslední představím Laru, která šla do každého závodu s velkým nasazením a touhou předvést to nejlepší, co umí. Její oblíbenou disciplínu znak vylepšila na 25metrové trati o rovných 20 sekund (0:26,44). Získala tak nádherné třetí místo! Volný způsob a stejné trati vylepšila o neuvěřitelných 22 sekund (0:29,76). Opravdu velká gratulace!

V průběhu závodů jsme spojili své síly a nastoupili jako tým ve smíšené polohovkové štafetě. Na start se postavili tito zástupci Hary, Hugo, Lara a Viktorie. Velké nasazení a touha předvést to nejlepší nám přinesla nádherné první místo (čas 1:57,07)!

Ještě jednou chceme všechny závodníky pochválit, protože každý jejich start byl velké osobní zlepšení. Velká pochvala a ocenění určitě patří i všem rodičům, kteří se postarali nejen o skvělou atmosféru na bazénu, ale připravili také špičkové zázemí malým závodníkům, které by jim mohli závidět i profesionální plavci.

Ještě s námi vaše děti neplavou? Přihlaste je k nám a při dalších závodech můžeme sdílet medailové úspěchy již společně! Těšíme se! 😉